GEO200 – konverents ja peoõhtu 7. novembril Tartus

Käesoleval aastal möödub 200 aastat geoloogia õpetamise algusest Tartu Ülikoolis. Mitmekülgne geoloogia ainete õpetamine sai alguse 1820. aastal, kui ülikooli filosoofiateaduskonna juurde loodi loodusteaduse ja mineraloogia õppetool ja mineraloogia kabinet.

Esimeseks õppetooli mineraloogiaprofessoriks kinnitati Peterburi Teaduste Akadeemia kirjavahetajaliige Moritz von Engelhardt, kes hakkas teaduskonna tudengitele õpetama mineraloogiat, kristallograafiat, geoloogiat ning juhendama mineraloogia praktikume. Mõne semestri kaupa pidas ta loenguid ka geograafia, Venemaa geoloogia, maapõue ajaloo ja geomorfoloogia kohta. Seda Tartu ülikooli tolleaegset õppetooli prof Engelhardti juhatusel võib pidada tänase Tartu Ülikooli geoloogia osakonna eelkäijaks.

Tartu Ülikoolis hariduse saanud geoloogide poolt on tehtud märkimisväärne hulk olulisi teadustöid, sirgunud on rahvusvaheliselt silmapaistvaid geolooge – meil on mille üle uhked olla ja mida tähistada!

Seoses juubeliga kutsub Tartu Ülikooli geoloogia osakond kõiki kolleege ja sõpru 7. novembril 2020 Tartusse, et maha pidada üks suurejooneline geoloogia konverents Vanemuise tänav 46 õppehoone (ehitatud 1914) ringauditooriumis. Õhtul aga pidutseme koos vanade kolleegide ja uute sõpradega TÜ muuseumis aadressiga Lossi tänav 25, kus asub Põhja-Euroopa tellisgootika pärl, Tartu toomkirik (ehitatud 13.–15. sajand).

Teave ürituse kohta: https://sisu.ut.ee/geo200/avaleht
Registreerimine üritusele avatakse suve lõpus samal leheküljel.
Kontakt: prof Kalle Kirsimäe (kalle.kirsimäe@ut.ee) – üldküsimused, esinemise soovid, ettepanekud;
Kairi Põldsaar (kairi.poldsaar@ut.ee) – administratiivsed ja tehnilised küsimused, registreerimine.

Korraldajad paluvad aidata kaasa info jagamisele!